Jakie są zalety oświetlenia LED ?

zalety oświetlenia LED

zalety oświetlenia LED

Zainwestuj w nowoczesne i zaawansowane źródło światła. Technologia LED charakteryzuje się ogromną ilością zalet. Na tej stronie prezentujemy najważniejsze zalety oświetlenia LED.

Ten rodzaj światła jest stosowany w naszych produktach zarówno w masztach oświetleniowych, jak i w samych naświetlaczach i lampach przenośnych.

Zalety oświetlenia LED

W domu i na dworze

Oświetlenie LED nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. W przeciwieństwie do typowych żarówek – żarówki LED są odporne na warunki atmosferyczne. Naświetlacze posiadają wysoki współczynnik bezpieczeństwa, co dodatkowo zapobiega przedostawaniu się płynów czy kurzu.

Świeci znacznie dłużej

Diody LED działają znacznie dłużej od tradycyjnych żarówek. Średnio podaje się, że LED świeci nawet do 25 razy dłużej od zwykłych żarówek. Zakup czasami jest droższy, ale w długiej perspektywie bardzo się opłaca.

Najlepsza decyzja

Wysoka sprawność

Duże oszczędności wynikają z olbrzymiej sprawności oświetlenia LED. Ilość strat jest bardzo mała i większość prądu elektrycznego przetwarzana jest w światło (a nie w ciepło). Sprawność LED jest na poziomie 80-95%, gdy zwykłe żarówki mają zaledwie 5-10%.

Czas pracy

To zaskakujące, ale czy wiesz, że oświetlenie LED działa nawet 10 razy dłużej niż żarówki halogenowe. Diody LED są odporne na wilgoć i niską temperaturę. Lampy LED posiadają do 50.000 godzin żywotności. Po tym czasie producent nie gwarantuje pełnej mocy świecenia (spadek mocy o około 30%).

Odporność na uszkodzenia

Oświetlenie LED są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do innych źródeł światła mają zwartą budowę, brak ruchomych czy kruchych części mechanicznych (żarnik, szkło, itp.). Idealnie znoszą drgania, są odporne na wstrząsy, uderzenia czy upadki.

Światło bez ciepła

Żarówki LED emitują bardzo małą ilość ciepła. Posiadają wysoką sprawność, dlatego zamieniają energię elektryczną w światło, a nie w ciepło, jak typowe żarówki. Pomimo tego, nasze naświetlacze posiadają aluminiową obudowę, która jednocześnie stanowi radiator (chłodnicę).

Ekologiczne rozwiązanie

Diody LED nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji (rtęci). Dodatkowo, przez ich długowieczność rzadko się psują (nie są odpadem niebezpiecznym, jak świetlówki). Nie są obojętne dla środowiska, ale z uwagi na swoje bardzo małe rozmiary nie zanieczyszczają otoczenia.

Dlaczego warto wybrać LED ?

Na rynku dostępne są silne źródła oraz moduły LED. Znajdują one zastosowanie w oświetleniu infrastruktury (magazyny, hale przemysłowe, oświetlenie ulic czy parków), architektury. Maszty oświetleniowe są masowo wykorzystywane na placach budowy, podczas remontów.

Naświetlacze LED oświetlają nie tylko warsztaty i magazyny, ale również spore stadiony, mosty. Lampy LED obecnie stanowią główne źródło światła w zakładach produkcyjnych i biurach.

Zaskakująca sytuacja

Sprawdź samemu. Wpisując w Google frazę “naświetlacze halogenowe” nie znajdziesz już typowych lamp halogenowych. Wszystkie produkty działają w technologii LED. Z jednaj strony są znacznie lepsze, z drugiej strony wyparły stare i mało wytrzymałe lampy halogenowe.

Obecnie wszędzie stosuje się naświetlacze LED SMD, które można łatwo dopasować do swoich potrzeb i wymagań.

Korzystamy z plików cockies, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Zobacz politykę prywatności.