Rozdzielnia elektryczna, a rozdzielnica elektryczna

Rozdzielnia elektryczna

Rozdzielnia elektryczna, a rozdzielnica

W języku polskim te dwa słowa brzmią bardzo podobnie. Nie ma się więc co dziwić, że specjaliści często mówią rozdzielnia zamiast rozdzielnica i odwrotnie. Często również się słyszy, że zamiast hasła rozdzielnica używane jest potoczne eRBetka (od urządzenia RB).

Rozdzielnica elektryczna, czy rozdzielnia

Nie komplikując tematu to różnica jest oczywista i zasadnicza. Pomimo różnego znaczenia nie ma ona większego wpływu na zakup. Podobnie jest w szachach – w polskim nazewnictwie figur szachowych (pionków) nie istnieje coś takiego, jak KRÓLOWA. Zdziwienie? Ten pionek nazywa się inaczej, to HETMAN. Oczywiście, jakie to ma znaczenie. Prawie żadne. Typowy człowiek nie widzi różnicy. Zawodowiec jednak zna ten problem.

Królowa, czyli taka nasza rozdzielnia – to bezpośrednie tłumaczenie z angielskiego słowa Queen. Wiadomo, że na szachownicy jest hetman (rozdzielnica). Teoretycznie film “Gambit królowej” to nie do końca poprawna nazwa – podobnie trudno jest wysłać komuś rozdzielnię.

rozdzielnia czy rozdzielnica

Rozdzielnia elektryczna

To pomieszczenie, które jest przeznaczone do ustawienia szaf czy skrzynek rozdzielczych umożliwiających dalszy podział prądu w ramach budynku czy danego obiektu. W rozdzielni (pokoju) znajdziemy rozdzielnice.

Rozdzielnica elektryczna

To samo urządzenie zmieniające prąd o wysokim napięciu na odpowiednio mniejsze lub posiadające odpowiednią ilość potrzebnych gniazd (16A, 32A czy 64A). Rozdzielnice można podzielić na wiele sposobów:

 • na plac budowy lub do danej operacji w domu
 • jeśli potrzeba więcej określonych gniazd
 • do prac potrzebna jest siła dla paru urządzeń
 • gdy zabraknie prądu w czasie remontu
 • gdy pracuje kilka różnych zespołów
 • gdy potrzeba prądu

Rozdzielnica mobilna

odporna na iskry

Oferta do rozdzielni elektrycznej

Jeśli do końca nie wiesz, czy wystarczy zaopatrzyć się w rozdzielnię elektryczną lub nie wiesz, czy powinna być ona stacjonarna czy przenośna – skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać oraz dopasować rozdzielnię do danych wymagań i warunków pracy.

Nasze rozdzielnice są dedykowane do trudnych warunków budowlanych, a nie ustawienia w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Natomiast niewiarygodną przewagę nasze rozdzielnice posiadają, bo są przenośne: zarówno te mniejsze, jak i te większe (posiadają specjalne rączki do przenoszenia).

Rozdzielnice budowlane ERB 160RT1
Rozdzielnica budowlana ERB 32R4
Gotowa rozdzielnica ERB 32 AWZk1

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz oferty do przetargu lub musisz spełnić określone wymagania formalne. Przygotujemy odpowiednie dokumenty i zaproponujemy najlepsze rozwiązania. Pamiętaj, że jeśli nie znajdziemy gotowego rozwiązania to przygotujemy dla Ciebie dedykowaną wersję rozdzielnicy elektrycznej.

Dedykowane dla firm wynajmujących sprzęt budowlany. Rozdzielnica z oświetleniem, gniazda trójfazowe są zabezpieczone metalową osłoną, która uniemożliwia wyrwanie w trakcie intensywnego użytkowania.

Rozdzielnia/rozdzielnica elektryczna

Wszystkie dedykowane produkty na indywidualne zamówienie:

 • zaprojektowane są pod dane (opisane) wymagania
 • zmontowane są z najwyższej jakości komponentów
 • posiadają właściwe gniazda (16A, 32A, 63A)
 • odpowiednią ilość gniazd (od 1 sztuki do 8 sztuk)
 • są bardzo trwałe i niezawodne w eksploatacji
 • posiadają odpowiednie zabezpieczenia układu
 • projektowane przez specjalistów (producenta rozdzielnic)
Skrzynka elektryczna ESP 16AW
Skrzynka elektryczna ESP 32AW
Rozdzielnica budowlana ERB 32AWS1
Rozdzielnica przenośna ERB 32AWK1

Rozdzielnia elektryczna

– ile i jakich gniazd potrzebujesz?

Dedykowana dla firm prowadzących prace wykończeniowe. Użyte materiały gwarantują wytrzymałość i niezawodność konstrukcji.

Rozdzielnice, nie rozdzielnie

Rozdzielnica budowlana ERB 32R4
Rozdzielnica elektryczna budowlana ERB 40A1
Rozdzielnica budowlana ERB 63A2
Rozdzielnica budowlana ERB 160A2

Rozdzielnica mobilna

odporna na iskry

Rozdzielnica mobilna

odporna na iskry

Rozdzielnica mobilna

odporna na iskry

Rozdzielnice elektryczne budowlane są perfekcyjne do zasilania miejsc pracy w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Swobodny dostęp do każdego z gniazd, bez względu na ilość podłączonych urządzeń.

Każda rozdzielnica budowlana posiada opis na stronie producenta (www.partnersite.eu). Wygodnie zamówisz je w naszym sklepie – zapraszamy do działu: rozdzielnice elektryczne.

Rozdzielnie z licznikiem

Szczególnie wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy na budowie pracuje kilka różnych firm. Licznik w rozdzielni budowlanej umożliwia podział kosztów oraz dokładne ustalenie kto i ile wykorzystał kWh.

Zobacz: rozdzielnice elektryczne z licznikiem

rozdzielnice budowlane z licznikiem

Zamów dzisiaj i odbierz jutro

lub dodaj dzień na dostawę kurierem

Większość zamówień realizujemy bez zbędnej zwłoki, natychmiast. Dla bezpieczeństwa podajemy zapas dwóch dni roboczych. Szczególnie przed świętami, gdy kurierzy mają mnóstwo pracy. Czasami mamy mnóstwo zamówień i nie jesteśmy w stanie wysłać paczki w ten sam dzień. Zdajemy sobie sprawę, że rozdzielnica budowlana jest zazwyczaj pilnie potrzebna i nie można zwlekać z czasem dostawy.

Rozdzielnice budowlane gotowe do wkopania w grunt lub do zawieszenia na ścianie. Daszek ochronny zabezpiecza przed opadami.

Korzystamy z plików cockies, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Zobacz politykę prywatności.