Najaśnice do akcji ratunkowych 24h

najasnice

Szybka nawigacja:

Najaśnice

Najaśnica to rodzaj mobilnego zestawu oświetleniowego, składający się zazwyczaj z generatora prądu napędzanego silnikiem wysokoprężnym, masztu i zestawu lamp halogenowych.

Obecnie wszystkie najaśnice wykorzystują baterie, a dokładnie akumulatory Lead-Acid, które dają jeszcze większą niezależność od paliwa (nie generują hałasy i spalin). Pracują bardzo długo, bo nawet do 24 godzin (około 3 godzin przy pełnej mocy, około 5 godzin przy połowie wydajności, nawet 450 godzin w trybie stand by).

Zabierz światło na akcję ratunkową

Wszystko jest kompleksowo umieszczone w wytrzymałej walizce, na wózku lub plecaku. W skład zestawu najaśnicy wchodzi jedna lub dwie głowice (lampa LED), maszt teleskopowy (jeden lub dwa niezależne), dyfuzor umożliwiający zmianę koloru światła (biały, pomarańczowy oraz czerwony), ładowarka sieciowa 230V oraz odporna walizka pozwalająca przechować i transportować całość wyposażenia.

Dla kogo najaśnice

Najaśnice wykorzystuje np. straż pożarna lub pogotowie do doświetlania miejsca prowadzonej akcji gaśniczej lub akcji ratunkowej. Najaśnica, jako przenośne źródło światła jest często wykorzystywana na placach budów, znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie jest ciemno i nie ma innego rodzaju oświetlenia.

Wygenerowana wiązka światła spełni oczekiwania strażaków, żołnierzy, lekarzy, policjantów. Doskonale zaspokoi wymagania pracowników budowy, kopalni, tunelów czy platform wiertniczych.

Kierunek padającego światła z najaśnic jest regulowany i zazwyczaj wynosi w poziomie 360° oraz w pionie w zakresie 180°. Zasięg światła zależy od warunków pogodowych (wpływa na to przeźroczystość powietrza), ale zakłada się że jest to około 150 metrów.

Jasno w każdych warunkach

Najaśnice to wygodne i niezawodne przenośne oświetlenie, które dedykowane jest nawet do trudnych warunków. Większość najaśnić spełnia normy bezpieczeństwa na poziomie IP 66. Profesjonalne najaśnice dają bardzo mocne, stabilne światło niezależnie od panujących warunków. Sprawdzają się zarówno w terenie, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Przygotowanie najaśnicy do pracy zajmuje kilka minut, a samo światło jest gotowe do działania w kilkanaście sekund.

Montaż najaśnicy i testy światła (video)

Zobacz na niniejszym filmie, jak prosto i wygodnie możesz oświetlić dowolne miejsce dzięki najaśnicy (firmy Mactronic). W 3 minuty poznasz najważniejsze cechy najaśnicy, a instrukcja obsługi nie będzie Ci potrzebna. Koniecznie zobacz (pod koniec video), jak najaśnica spisuje się w terenie.

Tutaj zobaczysz produkty z serii profesjonalne najaśnice w naszym sklepie.

 

 

Korzystamy z plików cockies, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Zobacz politykę prywatności.