Gdy potrzebne są przedłużacze siłowe 32A

przedłużacze siłowe

Przedłużacze siłowe

Przedłużacze pozwalają zwiększyć zasięg przewodu pomiędzy stacjonarnym gniazdem sieci elektrycznej, a podłączonymi urządzeniami. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz prądu do maszyny, która nie stoi w miejscu.

Prawdopodobnie każdy elektryk jest w stanie zrobić przedłużacz siłowy we własnym zakresie. Wystarczy przewód odpowiedniej długości i gniazda. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, że połączenia są solidnie zrobione, a całość jest bezpieczna – koniecznie zainwestuj w gotowy przedłużacz siłowy. Bez problemu podepniesz swoje urządzenie.

Przedłużacze siłowe – zastosowanie

Wysoka odporność na uderzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Przedłużacze siłowe można znaleźć zastosowanie zarówno w warunkach przemysłowych jak i domowych.

Maksymalnie odporny na ścieranie, odporny na zimno do temperatury -35º, odporny na olej, bezzapachowy, mocny, bardzo elastyczny, odporny na działania mechaniczne.

Na co zwrócić uwagę

 • Długość przewodu: 20 lub 50 metrów
 • Ilość gniazd: 400V 16A / 32A
 • Uziemnienie: tak (gniazd lub bębna) / nie (brak)
 • Rodzaj kabla (przekrój kabla): H07RN-F 3 lub 5×2,5, 5×4 lub 5×6
 • Norma bezpieczeństwa: zazwyczaj to IP44
 • Sposób zwijany: na bębnie czy luzem
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem: termik (wyłącznik 0-1 to nie termik)

Często tanie przedłużacze siłowe

 • wykonane są ze słabej jakości przewodu (brak jednej żyły)
 • nie posiadają termika – zabezpieczenia przed przegrzaniem
 • brak osłon gniazd i brak uziemnienia

! nie inwestuj w takie przedłużacze ! mogą być niebezpieczne !

Kolor przedłużaczy budowlanych

 • czarny – nie widać brudu, aczkolwiek zostają ślady po farbie czy tynku
 • czerwony – lepiej widoczny w terenie

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Często dochodzi do kradzieży kabla na budowach. Przewód staje się coraz krótszy. Szczególnie ma to miejsce, gdy wtyczka jest rozbierana i wystarczy śrubokręt, aby zdjąć ją z przewodu.

Problem rozwiązuje specjalny marker – to pomalowane na żółto zakończenie kabla, które natychmiast pozwala na ocenę, czy przewód jest oryginalny. Malowana specjalną farbą końcówka przewodu pozwala sprawdzić oryginalność przedłużacza na pierwszy rzut oka.

EES 10R
Przedłużacze na bębnie EED 32A 5x4

Przedłużacz budowlany na bębnie

Użycie wysokiej jakości materiałów, połączone z dużą funkcjonalnością zapewniają wygodną i długotrwałą eksploatację. Przedłużacze są przeznaczone do ciężkich warunków  budowlanych lub dla firm wynajmujących sprzęt budowlany. W celu zwiększenia bezpieczeństwa metalowy bęben został uziemiony.

Przewód jest olejoodporny mrozoodporny. Przewód w gumie oraz ochronne klapki zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kabel jest elastyczny, a przy tym bardzo trwały.

Oferowane przez nasz sklep przedłużacze budowlane możesz zobaczyć na stronie producenta (www.partnersite.eu). Wygodnie zamówisz je w naszym sklepie – zapraszamy do działu: przedłużacze budowlane.

Zobacz w sklepie przedłużacze budowlane !

Korzystamy z plików cockies, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Zobacz politykę prywatności.