Wykorzystaj zalety LED i wymień lampy

zalety LED

Zalety LED: koszty energii

Redukcja kosztów energii jest pewnie największą zaletą oświetlenia LED. Oszczędność w oświetleniu miejsca pracy może się znacznie różnić w zależności od jakości.

Wybierz klasę energetyczną, ale szukaj naświetlaczy spełniających warunki A+++ (nasze produkty mają taką klasę). W ciągu kilku lat może Ci się udać zaoszczędzić sporo energii, co pokryje koszty początkowej inwestycji.

Zalety LED – żywotność

Niestety oprawy LED z niższej półki mają zazwyczaj krótszą żywotność. Jest to zazwyczaj 30.000h.  Naświetlacze dostępne w naszym sklepie mają aż 50.000h. Żywotność podaje się z roboczogodzinach, więc łatwiej zgubić naszą lampę niż wypalić do końca.

To właśnie połączenie olbrzymiej żywotności i oszczędności energii to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie LED. Jednocześnie zapewniamy obniżone koszty energii oświetlenia oraz można zyskać szybki zwrot z inwestycji.

Zalety LED – migotanie

Na pewno widziałeś, jak denerwujące może być migotanie światła LED. Migotanie oświetlenia LED najczęściej jest spowodowane przez stosowanie prostych, czyli tanich sterowników. Wtedy światło ma częstotliwość 50 Hz, czyli rozbłyska i przygasa, na zmianę, 100 razy na sekundę.

Z pozoru jest to zjawisko stroboskopowe niezauważalne dla odbiorcy. Jednak wielogodzinne przebywanie w pulsującym świetle może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zjawisko może już po kilku godzinach wywoływać bóle głowy i ogólne rozdrażnienie.

Aby zredukować migotanie stosujemy wyłącznie sterowniki wyższej klasy. Podnosi to jakość oświetlenia oraz zapobiega to zmęczeniu i jest mniej uciążliwe dla ludzkich oczu.

Zalety LED – barwa światła

Neutralne białe światło ma 4000K i jest najczęściej spotykanym światłem w oświetleniu LED. W domu zazwyczaj stosuje się światło bardziej żółte, które ma służyć wypoczynkowi. Temperatura barwowa mieści się w przedziale 2000-3000K.

Nasze naświetlacze mają barwę światła w przedziale 6500K. Jest to jasne i zimne światło, które doskonale oddaje wszystkie błędy i niedociągnięcia w pracach budowlanych. Niezastąpione światło przy tynkowaniu i malowaniu, gdy potrzeba dużej precyzji i dokładności. Nic się nie ukryje w takim oświetleniu.

zalety LED barwa swiatla

Oferowane przez nasz sklep przenośne lampy budowlane możesz zobaczyć na stronie producenta (www.partnersite.eu). Wygodnie zamówisz je w naszym sklepie – zapraszamy do działu: oświetlenie budowlane.

Zobacz więcej zalet oświetlenia LED !

 

Korzystamy z plików cockies, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby. Zobacz politykę prywatności.